MJERE SIGURNOSTI KOJE SMO UVELI U SVAKODNEVNO POSLOVANJE 24. travanj 2020.

MJERE SIGURNOSTI KOJE SMO UVELI U SVAKODNEVNO POSLOVANJE

Sigurnost i zdravlje vas - naših klijenata i pacijenata te svih naših medicinskih i nemedicinskih djelatnika, oduvijek je naša prva briga.

Nastavno na taj prioritet, još od siječnja 2020. godine aktivno djeluje naš posebno sastavljen Stručni odbor koji pomno prati situaciju s koronavirusom (COVID-19), svakodnevno komunicira s nadležnim tijelima Republike Hrvatske i temeljito provodi upute Svjetske zdravstvene organizacije.

mjere sigurnosti

Briga oko naših klijenata je podjednako bitna kao briga oko zaposlenika Poliklinike Bagatin, stoga smo donijeli pravila poslovanja i propisali osnovne mjere po kojima ćemo postupiti u svakodnevnom radu. A na suradnju i odgovornost pozivam i vas!

dental centar

U nastavku slijede sigurnosne mjere i higijenski protokoli koje provodimo u Poliklinici, a sa svrhom zaštite od bolesti uzrokovane COVID-19.

• Naš kontaktni centar prilikom naručivanja, a potom i prilikom potvrde termina, sa svakim klijentom i pacijentom prolazi određeni set pitanja kako bismo time utvrdili potencijalne zdravstvene tegobe i/ili opasnosti od zaraze. Ta se pitanja odnose na putovanja u rizična područja u zadnjih 14 dana, kontakte s osobama koje su zaražene s COVID-19, jesu li bili u samoizolaciji ili karanteni u zadnjih 14 dana te jesu li u zadnjih 14 dana imali povišenu temperaturu ili respiratorne probleme.
  • Prije dolaska, pacijenta telefonski informiramo o protokolima potrebnima za dolazak na lokacije Poliklinike Bagatin, te se klijente/pacijente upućuje da dolaze bez pratnje i s vlastitom maskom na licu.
  • Na ulaznim vratima svake lokacije pacijentima i klijentima su osigurane informacije o preventivnim mjerama zaštite od COVID-19.
  • Na ulazu u prostor Poliklinike osigurana je baktericidna i virucidna barijera za obuću pacijenata (tkanina natopljena dezinficijensom koja se mijenja svaka 3 sata).
  • Na ulazu je obavezna dezinfekciju ruku s posebnim sredstvima koja su pripremljena. Sredstvo je dostupno i u svim toaletima te se pacijente i klijente potiče na dezinfekciju ruku nakon svakog novog kontakta s različitim površinama.
  • Redovito i kontinuirano održavamo naše prostore čistima i dezinficiranima, a posebnu pažnju pridajemo površinama s kojima su zaposlenici i klijenti najčešće u kontaktu: kvake, radne površine, POS uređaji, toalet za klijente, pipe, rukohvati, prostor čekaonice.
  • Također, osigurava se dovoljan vremenski razmak između termina za pacijente kako bismo imali dovoljno vremena za dodatnu dezinfekciju i sterilizaciju prostora, a samo kretanje klijenata i zdravstvenog osoblja po prostorima Poliklinike svedeno je na najmanju moguću mjeru.
  • Razmak između termina osigurava i smanjenu fluktuaciju klijenata i pacijenata u čekaonici te omogućava poštivanje pravila socijalnog distanciranja, odnosno izbjegavanje bliskog kontakta u razmaku od najmanje 2 metra.
  • Recepcijski prostor odijeljen je pregradom od pleksiglasa, a recepcijsko osoblje dodatno je zaštićeno jednokratnim rukavicama i zaštitnim maskama.
  • Naši zdravstveni djelatnici u svom radu koriste svu potrebnu zaštitnu opremu te su prošli dodatnu edukaciju o pravilnoj primjeni osobne zaštitne opreme: FFP3/N95 maske, jednokratne sterilne ili nesterilne rukavice (ovisno o vrsti zahvata), prozirne zaštitne naočale ili vizire za osoblje koje nosi dioptrijske naočale, kiruršku kapu i jednokratni mantil.
  • Nakon svakog klijenta i pacijenta pribor, uređaji i instrumenti se detaljno dezinficiraju i steriliziraju ili primjenjuju jednokratno, a prostorije i ordinacije se redovito provjetravaju.
  • Operacijske sale i stomatološke ordinacije opremljene su UV lampama s ozonom adekvatne jačine prema kvadraturi prostora koje osiguravaju dezinfekciju i sterilizaciju cijele površine.

Mi ćemo učiniti apsolutno sve što je u našoj moći kako bismo vam osigurali ugodan i siguran boravak u Poliklinici Bagatin uz, naravno, vrhunsku uslugu na kakvu ste navikli. Stojimo vam na raspolaganju za sva pitanja, nedoumice, savjete, čak i strahove ili bojazni.

sala

Vas pozivamo da budete odgovorni prema sebi i prema drugima, da imate razumijevanja prema trenutnoj situaciji te da poštujete mjere koje su tu kako bismo zaštitili zdravlje sviju nas. A to možemo samo zajedničkim snagama!

Veselimo se svakom vašem dolasku na naše lokacije u Zagrebu i Splitu!

Vaša Poliklinika Bagatin