Ljeto je pri kraju, vrijeme je za regeneraciju! 13. kolovoz 2013.

Ljeto je pri kraju, vrijeme je za regeneraciju!

Obnovite kožu lica nakon izlaganju suncu tretmanima dubinske hidratacije

Povratak s  ljetovanja pravo je vrijeme za dubinsko čišćenje i regeneraciju kože lica. Posebno je važno nakon sezone sunčanja vratiti koži optimalnu vlažnost tretmanima dubinske hidratacije. Kako bi se obranila od sunca, vjetra i morske soli, koža tijekom vrućih ljetnih dana u površinski sloj šalje veće količine vode. Iz površinskog sloja voda brzo isparava, a dublji slojevi kože postaju dehidrirani, nedostaje im vode koja je potrebna za odvijanje važnih funkcija - međustanične izmjene tvari i proizvodnju elastina i kolagena, vlakana o kojima ovisi čvrstoća i tonus kože.

Važno je znati da koža bez vode postaje gruba, zadebljana i slabije podnosi štetne utjecaje. Kako se pore kože ne bi začepile suvišnim sebumom te kako to ne bi pridonijelo većim problemima kože lica kao što su akne i druge nuspojave potrebno je podvrgnuti se specijalnim tretmanima za svaki tip kože lica. Najčešće nuspojave na koži lica nakon dugotrajnog izlaganja suncu su:

• Akne i miteseri - pojačano znojenje otežava izlučivanje sadržaja iz žlijezda lojnica te potom dolazi do njihova začepljenja što uzrokuje pojavu akni.
  • Hiperpigmentacija - najčešće se primjećuje nakon dužeg razdoblja izlaganja suncu, a na koži se manifestira u raznim oblicima, od pjegica do hiperpigmentacijskih mrlja.
  • Suha i dehidrirana koža - sunce suši vašu kožu poput ostalih izvora vrućine, no oštećenja od ultraljubičastih zraka prodiru puno dublje od površinskog sloja kože, epiderme.

ezembed

U Poliklinici Bagatin jako nam je bitan individualan pristup svakom klijentu što znači da svaki tretman lica započinje profesionalnom analizom kože lica, nastavlja se odabirom odgovarajućeg tretmana iz palete od preko 40 tretmana te preporukom kućne njege.Tretmani se sastoje od dubinskog čišćenja lica, uklanjanja nakupljenih mrtvih stanica kože uz pomoć mikrodermoabrazije i intenzivne njege preparatima s visokim udjelom aktivnih sastojaka namijenjenih problematici i tipu kože klijenta. Za njegu kože lica koristimo njemačku dermokozmetiku REVIDERM s visokim udjelom  aktivnih sastojaka koji ne samo da njeguju kožu, već se i zadržavaju duboko u potkožju. Također, dermatološkim pregledom i odgovarajućim liječenjima možemo sve vaše problema kože lica i tijela uzrokovane bilo kojim vanjskim ili unutarnjim faktorima ukloniti ili ublažiti.

Sad kad ste se vratili s godišnjih odmora priuštite svojoj koži lica ono što zaista treba, a to je regeneracija i čišćenje. Za više informacija nazovite nas na 01/4610 225, rezervirajte vaš termin online ili putem Emaila info@bagatin.hr