Abeceda laserskih tretmana 06. studeni 2018.

Abeceda laserskih tretmana

Laserski tretmani zasigurno su jedno od najvećih otkrića u medicini i estetici.

U medicinske svrhe koriste se već dugi niz godina, a posljednjeg su desetljeća svoje mjesto pronašli i među estetskim tretmanima lica i tijela. Danas su nam omogućili obnovu najosjetljivijih dijelova kože te tretiranje problematika koje su se nekada smatrale gotovo nerješivima.

Prve bore i staračke pjege, dublje bore, pore, crvenilo i hiperpigmentacije samo se neki od tragova starenja koji se mogu bezbolno i brzo reducirati, koji mogu bestragom nestati. A mogu se ukloniti i omražene dlačice, neugodne vene i kapilare te neželjene pojave na koži poput madeža, bradavica, ožiljaka, strija i tetovaža. Laseri su svoju svrhu pronašli i u stomatološkim terapijama, kao i u borbi protiv hrkanja. Potonje se odnosi na revolucionaran tretman koji smo u Poliklinici Bagatin među prvima u svijetu uvrstili u ponudu. Naš najmoderniji laser centar u Hrvatskoj i regiji u ponudi ima čak devet vrhunskih lasera kojima se mogu tretirati gotovo svi estetski problemi. Stručan laserski tim čini 7 specijalista i kozmetologa koji su prošli niz domaćih i međunarodnih edukacija, odradili tisuće tretmana i imaju jednako toliko zadovoljnih klijenata.

A Anti age ili pomlađivanje kože lica

Sitne bore na licu, proširene pore i neujednačen ten mogu vašu kožu lica učiniti starijom nego što ona zaista jest. Tretman laserskog pomlađivanja, poznat i kao 'Skin Rejuvenation', nova je i jedinstvena tehnika koja rabi lasersku zraku za smanjenje efekata starenja na koži.

Lasersko pomlađivanje kože lica

Tehnika je posebno učinkovita na koži lica i vrata, no može se primijeniti na bilo koje drugo područje kože. Uklanja površinske i umjereno duboke linije i bore na licu, kao i sitne ožiljke od akni, a cilj je potpuno regenerirati i formirati novu sjajnu kožu.

B Bijeli zubi i stomatološke terapije

Stomatološki tim Poliklinike Bagatin među prvima je prepoznao prednosti lasera u dentalnoj medicini stoga u  ponudi imamo tretmane laserskog izbjeljivanja zubi, lasersko liječenje karijesa te laserske terapije liječenja parodontnih bolesti.

Lasersko uklanjanje karijesa

Laserske terapije pružaju nježnije, manje invazivne terapije i štede zubno tkivo, a ujedno pružaju i bezbolnije tretmane.

C Crvenilo i kapilare na licu

Pojava crvenila lica, kuperoze ili rozaceje može uvelike utjecati na kvalitetu života osoba koje su njome pogođene. Iako je njihovo stanje kronično, što znači da nema lijeka, postoje određeni koraci koji se mogu poduzeti kako bi se pojave spriječile ili ublažile. Za tretiranje navedenih promjena koristi se žuti laser QuadroStarPRO, a tretmani uklanjanja crvenila i kapilara na licu klijentima jamče minimalan rizik te nježne i bezbolne tretmane.

D Dlačice

U samo nekoliko dolazaka možete se riješiti dlačica na gotovo svim područjima lica i tijela, a ono najbolje jest da je tretman brz, učinkovit i gotovo bezbolan. Diodni laser opremljen je sa sustavom koji hladi tretirano područje neposredno prije nego li se emitira puls, osiguravajući tako veću ugodu i sigurnost za vrijeme tretmana.

Lasersko uklanjanje dlaka

Glavna razlika između ostalih laserskih tretmana i tretmana s diodnim laserom je u tome što svjetlosna zraka cilja na desetke dlačica odjednom što smanjuje broj tretmana potrebnih za završetak cijelog postupka.

E Estetsko oblikovanje tijela

Tretman Zerona hladnim laseromjedinstven je način za smanjenje ili potpunu eliminaciju masnih naslaga na kritičnim područjima, dok istovremeno reducira celulit na trbuhu, stražnjici ili bokovima. Zerona laser zasjeo je na prvo mjesto i dokazano je najbolji tretman oblikovanja tijela na svijetu.

F Fibromi, madeži, staračke pjege, hiperpigmentacije i druge promjene

Lasersko uklanjanje Erbium laserom najjednostavnija je metoda za uklanjanje madeža i ostalih kožnih promjena, a u većini slučajeva nije potrebna anestezija. Zahvat uključuje korištenje laserskog svjetla čiji se snop usmjerava izravno u madež kako bi ga se zagrijalo i potom uništilo.

Lasersko uklanjanje madeža

Kod laserskog uklanjanja madeža manja je vjerojatnost da će nastati ožiljci kao kod drugih tehnika uklanjanja. Bezbolno je, ne zahtijeva kirurški rez niti šavove na koži.

G Grimizne tetovaže

TattooStar Effect Combo laser -  trenutno je najučinkovitiji Q-switch laser na tržištu koji će ukloniti ili značajno izblijedjeti tetovaže. Zahvaljujući selektivnom uklanjanju, zraka prodire kroz kožu i dopire do čestica tinte, a pigmenti apsorbiraju svjetlosnu energiju te se raspadaju. Jednom kad su uništeni, limfni sustav tijela ih apsorbira i uklanja. Zahvat je brz i učinkovit te ne uzrokuje ozljede i ožiljke.

H Hipertrofični ožiljci i strije

Velika je zabluda da se strije ne mogu ukloniti, odnosno da se ne može reducirati vidljivost ožiljaka. Danas se ove pojave na koži mogu vidno ublažiti kombinacijom vrhunskih lasera i drugih, komplementarnih metoda. U Poliklinici Bagatin strijama i ožiljcima pristupamo na poseban, multidisciplinaran način, uz pomoć kombiniranog djelovanja Q-switch i frakcijskog lasera. Ožiljci su značajno manje vidljivi kroz samo par brzih, laganih tretmana nakon kojih ostaje samo glatka, privlačnija koža.

I Iritantne vene i kapilare na tijelu

Najnoviji u laser obitelji je novi laser Quanta System Duetto MT Evo koji je idealan za tretiranje vena i kapilara na tijelu. Kombinira čak dvije valne duljine infracrvenog spektra zbog čega jednako dobro djeluje na površinske sitne fine kapilare, ali i na duboke, veće žile u koži i ispod kože. Zbog bolje učinkovitosti potreban je manji broj tretmana, laserom se ne oštećuje okolno tkivo, a rezultati su brži i bolji.

Lasersko uklanjanje vena i kapilara

Cilj je pružati samo najmodernije, najefikasnije i najsigurnije tretmane kako bi se osigurali vrhunski rezultati te ispunila očekivanja klijenata. A hladni dani koji predstoje idealno su vrijeme za laserske tretmane.