Pojačanje tima Poliklinike Bagatin 24. siječanj 2013.

Pojačanje tima Poliklinike Bagatin

Našem timu pridružila se jedna od vodećih anesteziologinja i reanimatologinja u regiji i ovom području Europe.

Nagrađivana znanstvenica prof.dr.sc. Kata Šakić, prim.dr.med., redovita profesorica iz anesteziologije, reanimatologije i intezivne medicine na Medicinskom fakultetu J.J. Strossmayera Sveučilišta u Osijeku i Medicinog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, pridružila se doktorskom timu Poliklinike Bagatin. Doktorica Šakić posjeduje diplomu iz moderne anesteziologije koju je stekla na Cambridgeu te je napisala preko 500 znanstvenih i stručnih radova i knjiga.

Prof.dr.sc. Katić Šakić ujedno je radila u najboljim klinikama i bolnicama, kao što su Klinički bolnički centar Zagreb Sveučilišta u Zagrebu - Klinika za ortopediju, Klinička bolnica Dubrava i Klinička bolnica Sveti Duh. Usavršavala se u renomiranim klinikama i ustanovama u inozemstvu kao što su Cleveland Clinic (SAD) i uspješno surađuje s Europskim društvom za regionalnu anesteziju i liječenje boli (ESRA).

Naša nova suradnica sudjelovala je i u mnogim znanstveno-istraživačkim projektima Ministarstva znanosti,obrazovanja i športa RH, u organizaciji raznih simpozija i kongresa s objavljenim radovima  u suplementima i tematskim redovitim brojevima indeksiranih časopisa u Hrvatskom društvu za regionalnu anesteziju i analgeziju. Prof.dr.sc. Šakić nagrađivana je i od strane Njujorške Akademije Znanosti, Hrvatskog liječničkog zbora prigodom 125. obljetnice u znak priznanja za osobit doprinos  medicinskoj znanosti i struci te je od strane Sveučilišta Cambridge uvrštena u top 100 vodećih medicinskih profesionalaca u svijetu.

Ako se odlučite za operaciju u Poliklinici Bagatin, susret s anesteziologom je važan dio pripreme za operacijski zahvat . Anesteziolog skrbi o tome da pacijent bezbolno i sigurno podnese operacijski zahvat, a također se brine i o prijeoperativnoj  pripremi tako da s obzirom na opće zdravstveno stanje pacijenta, isti bude u optimalnoj kondiciji za operacijski zahvat. Poslije operacije članovi anesteziološkog tima prate rani poslijeoperacijski oporavak te se brinu  za liječenje boli tijekom pacijentovog boravka u Poliklinici. Naša Poliklinika zapošljavanjem prof.dr.sc Šakić omogućila je dodatnu sigurnost naših pacijenata i sretni smo što se našem timu pridružila renomirana doktorica i znanstvenica.