Plava boja Poliklinike Bagatin obojila Zagreb Advent Run 17. prosinac 2018.

Plava boja Poliklinike Bagatin obojila Zagreb Advent Run

U duhu blagdanskog darivanja i veselja, Poliklinika Bagatin ove je godine bila ponosni sponzor, ali i sudionik Zagreb Advent Run utrke.

Treću godinu zaredom, kao središnji i jedini sportski događaj zagrebačkog adventa, održao se Zagreb Advent Run! Kostimirana utrka humanitarnog karaktera ove je godine bila posvećena borbi protiv dijabetesa. Naravno, za nas u Poliklinici Bagatin to je bio sasvim dovoljan razlog za pružanje podrške samim sudjelovanjem našeg tima u trčanju i hodanju, ali i novčanim iznosom, odnosno, pobrinuli smo se da svaki trkač dobije kapicu za glavu.

Zagreb Advent Run

Grad je, naime, bio obojan plavim kapicama Djeda Božićnjaka na glavama više od 2500 sudionika koje su ove godine imale posebno značenje. Osim što su štitile trkače od hladnih temperatura ispod nule, plava boja simbolizirala je naše korporativne boje, grad Zagreb, ali i borbu protiv dijabetesa.

Zagreb Advent Run

Među rekordnim brojem trkača iz čak 29 zemalja, u trkama na 5 i 10 kilometara, kao i u redovima Nordic Walking hodača, uz veliki broj Djedova Božićnjaka, Baka Mrazica, vilenjaka, sobova i drugih dragih i veselih likova iz bajke, bilo je i naših 20 šampiona Poliklinike Bagatin koji su putevima kroz jezgru grada Zagreba istrčali utrku u veseloj i zabavnoj atmosferi.

Zagreb Advent Run

Manje je poznat podatak da od dijabetesa svake godine obolijeva i umire veliki broj Hrvata. Kako je fizička aktivnost vrlo važna za prevenciju i borbu s ovom bolešću, utrka je posvećena upravo njima, a dio sredstava prikupljenih od utrke doniran je Hrvatskom savezu dijabetičkih udruga kao potporu njegovom daljnjem radu i borbi protiv ovog tihe ubojice.

Zagreb Advent Run

Vjerujemo da smo aktivnim sudjelovanjem dali svoj obol najljepšoj adventskoj priči, ali i plemenitom cilju!

Odaberite datoteku

Donji grad - Centar