Donacija Udruzi SVE za NJU za kraj ružičastog mjeseca 28. listopad 2016.

Donacija Udruzi SVE za NJU za kraj ružičastog mjeseca

U Hrvatskoj godišnje od raka dojke oboli gotovo 2.700 žena, što ukazuje na zabrinjavajuću činjenicu da će svakoj desetoj ženi u našoj zemlji tijekom života biti dijagnosticirana ova vrsta karcinoma.

Upravo kako bi se upozorilo na poražavajuću statistiku o ovom javnozdravstvenom problemu, koji i u Hrvatskoj bilježi trend rasta, tijekom mjeseca listopada diljem svijeta obilježava se mjesec borbe protiv raka dojke.

Udruga Sve za Nju

Udruga „SVE za NJU“ udruga je žena oboljelih i liječenih od raka osnovana još 2008. godine kao  dobrovoljna, humanitarna, nevladina i neprofitna organizacija, s ciljem pružanja  informacijske, psihološke i logističke pomoći  ženama oboljelima od raka i njihovim obiteljima.

Iz godine u godinu udruga bilježi rast broja članica, ali i aktivnosti o podizanju svijesti o ovoj nemilosrdnoj bolesti. Bilježi i porast broja onih koji vjerno prate i podupiru njihov rad.

Udruga Sve za Nju

Poliklinika Bagatin uz ove hrabre žene gotovo je od samih početaka.

Pomoć i potpora mogu se pružiti na razne načine u što smo se i sami uvjerili kroz sve dosadašnje aktivnosti.

Tijekom godina redovito pružamo financijsku potporu u obliku donacija, naši doktori održavali su za sve članice udruge seminare na temu rekonstrukcije dojki, a jednom godišnje jedna članica je dobila priliku na besplatnu rekonstrukciju dojke u Poliklinici Bagatin.

Ove godine odlučili smo na najbolji mogući način zaključiti još jedan ružičasti mjesec i staviti „točku na i“ svim vrijednim aktivnostima koje su naše prijateljice iz Udruge organizirale – donacijom u vrijednosti od 10.000 kuna.

Udruga Sve za Nju

Prilikom posjeta Poliklinici, glavna tajnica Udruge Ljiljana Vukota te voditeljica ureda Udruge Jana Duspara porazgovarale su o budućim aktivnostima Udruge s našim doktorima Dinkom Bagatinom, Tomicom Bagatinom i Josipom Lovrićem te ravnateljem Poliklinike Ognjenom Bagatinom.

Pokazale su nam i zajedničke fotografije s nedavno održanog događaja na Cvjetnom trgu u Zagrebu gdje smo svjedočili simboličnom šišanju Brune Šimleše na 'nulu' te  zajedno otplesali 'Tango' i flash-mob izvedbu sa svim članicama i okupljenim građanima.

Udruga Sve za Nju

Par fotografija za uspomenu s našeg današnjeg druženja u Poliklinici imate prilike i ovdje vidjeti, a ovom prilikom najavljujemo druženje s ovim divnim ženama u isto vrijeme i sljedeće godine!

Za kraj, šaljemo vam nekoliko jakih poruka koje vas molim da pročitate i osvijestite:

Rak dojke najučestalija je vrsta karcinoma u žena.

U Hrvatskoj je stopa smrtnosti viša, nego u Europi i bilježi trend rasta.

Svakoj desetoj ženi u Hrvatskoj će tijekom života biti dijagnosticiran rak dojke.

U borbi protiv raka dojke, uz kvalitetno liječenje, najvažnije je rano otkrivanje bolesti.

Žene moraju zauzeti proaktivan i odgovoran stav prema vlastitom zdravlju.

Godišnje više od 1.000 obitelji ostaje bez svoje žene, majke, bake, sestre, partnerice.

Žene s metastatskim rakom dojke imaju pravo na kvalitetan i dostojanstven život.

Kao društvo moramo omogućiti svim ženama s metastatskim karcinomom dojke dostojanstven život i dati im priliku da svaki dan provedu s osjećajem ispunjenosti i aktivnostima sa svojim najbližima.