Nutricionističko savjetovanje i izrada plana prehrane

Prehrana je važan dio zdravog načina života.

Bez 3 temelja pravilne prehrane koji uključuju ravnotežu, umjerenost i raznolikost, postoji mogućnost da nećete imati dovoljno energije za svakodnevne aktivnosti, a i zdravlje izlažete riziku.

Kako bi se osjećali i izgledali dobro, u našoj Poliklinici pružamo nutricionističko savjetovanje koje će vam pomoći da ostvarite zdravstvene ciljeve i postignete željenu figuru.

Što je nutricionističko savjetovanje?

Nutricionističko savjetovanje obuhvaća procjenu trenutačnog zdravlja i prehrambenih navika, kao i razinu fizičke aktivnosti.

Temeljem dobivenih parametara, naš nutricionist će analizirati i procijeniti nutritivni status organizma, izmjeriti koliko energije zahtijeva vaš životni stil te izraditi smjernice koje će vam pomoći u izboru optimalnih namirnica i fizičke aktivnosti kako biste bili zdraviji, izgledali bolje te postigli i zadržali željene rezultate.

Nutricionističko savjetovanje uzima u obzir i razne zdravstvene potrebe u pogledu prehrane te pomaže da ostvarite zadane zdravstvene ciljeve.

Nutricionističko savjetovanje

Što uključuje nutricionističko savjetovanje?

U Poliklinici Bagatin nutricionističko savjetovanje započinje temeljitom analizom stanja tijela, postojećih prehrambenih navika i trenutačnih zdravstvenih problema kako bi naši stručnjaci dobili najbolji uvid u vaše zdravlje.

Savjetovanje započinje antropometrijskim mjerenjem tijela koje uključuje mjerenje visine i težine, te određivanje BMI (indeks tjelesne mase).

Ako želite precizniji uvid u vaše zdravlje, preporučujemo Seca medicinsku analizu tijela koja će dijagnosticirati stanje Vašeg organizma uz pomoć više parametara, što će i samo savjetovanje učiniti preciznijim.

Tijekom konzultacija, nutricionisti će kroz razgovor dobiti uvid u vaše dosadašnje prehrambene navike koje uključuju i procjenu prosječnog dnevnog unosa hrane putem 24h prisjećanja.

Postavit će vam pitanja koju vrstu hrane inače jedete, koliko često jedete i koliko ste otvoreni za promjenu namirnica koje konzumirate.

Nutricionisti će vam savjetovati kako izabrati zdravije namirnice i kako kombinirati namirnice za najviše energije.

Također, promjena prehrane na znači da morate izbaciti svu hranu koje volite, već da pronađete optimalnu količinu hrane koje volite dok u svoju prehranu unosite i zdraviju hranu te usvajate navike koje će pomoći da ostvarite zadane ciljeve.

Prije konzultacija, preporučamo da vodite dnevnik prehrane kako bi se lakše prisjetili koje namirnice inače konzumirate.

Nutricionističko savjetovanje

Temeljem dobivenih informacija, izrađujemo aktivne planove prehrane i aktivnosti koje će vam pomoći usvojiti zdraviji stil života.

Osmišljavamo za vas individualne smjernice za prehranu i vitaminsku suplementaciju koje su izrađene prema potrebama vašeg tijela i zdravlja, a pomoći će vam da ostvarite zadane ciljeve.

Individualni plan jelovnika radimo na bazi tjedan dana, 2 tjedna ili mjesec dana, a namijenjen je da usvojite pravilne prehrambene navike kao i pomoći vam u izboru optimalnih namirnica za vas i kako kombinirati hranu za najbolje nutritivne rezultate.

Za koga je namijenjeno nutricionističko savjetovanje?

Usvajanje pravilnih prehrambenih navika je korisno za sve one koje žele podići razinu energije za svakodnevne aktivnosti, poboljšati svoje zdravlje, kao i postići gubitak težine kako bi izgledali i osjećali se bolje.

Promjenom prehrambenih navika možete riješiti mnoge zdravstvene tegobe kao i ublažiti simptome kroničnih bolesti.

Nutricionističko savjetovanje je idealno za one koje žele:

• Podići razinu energije za svakodnevne aktivnosti,
  • Podići raspoloženje,
  • Smanjiti i kontrolirati tjelesnu težinu,
  • Smanjiti simptome kožnih bolesti,
  • Smanjiti simptome kroničnih bolesti (visoki tlak, artritis…),
  • Podići imunološki sustav.

Seca mBCA 515 medicinska analiza sastava tijela

U našoj Poliklinici koristimo najnoviju generaciju medicinske analize sastava tijela uz pomoć vrhunske tehnologije - Seca mBCA 515 analizator, koji osim tjelesne težine mjeri i sljedeće:

• potkožno masno tkivo,
  • mišićnu masu,
  • postotak vode,
  • BMI (indeks tjelesne mase),
  • bazalni i aktivni metabolizam.

Svi podaci dobiju se na temelju visine, godina, spola i stupnja tjelesne aktivnosti osobe koja se mjeri.

Nakon analize možete dobiti smjernice za pravilnu prehranu kao i plan tretmana koji uključuju tretiranje estetskih nedostataka kao što su celulit i masne naslage uz pomoć kliničkih dokazanih tretmana:

Seca analiza

Prednosti medicinske analize sastava tijela Seca mBCA 515 je u dijagnozi brojnih bolesti poput trenutnih epidemija pretilosti, dijabetesa ili pothranjenosti, a našim stručnjacima služi i kao odličan alat za praćenje rezultata tretmana i zdravlja klijenata.

Mjerenje se provodi pomoću šest analitičkih modela, a rezultati se prezentiraju pomoću lako razumljivih grafičkih prikaza.

Bez vađenja krvi, zračenja i neugodnih ispitivanja napravite kompletnu analiza stanja organizma.

Za nutricionističko savjetovanje možete se naručiti telefonski na 01/46 10 225, mailom na info@poliklinikabagatin.hr ili putem naruči se obrasca (na dnu stranice).

U našem cjeniku možete saznati cijenu konzultacija, kao i cijene planova prehrane.

Ponedjeljak - Petak 08:00 - 20:00h