Lasersko uklanjanje crvenila i kapilara na licu

Dašak prirodnog crvenila na obrazima bez sumnje licu daje svježinu. No, ako je crvenilo trajno, sve intenzivnije i na kraju postanu vidljive kapilare, riječ je o kuperozi (rozacei), odnosno proširenju kapilara. U Poliklinici Bagatin ovom problemu pristupamo laserskim tretmanima uz pomoć najboljeg lasera na tržištu za uklanjanje navedenih promjena.

Opis zahvata

Pojava crvenila lica, kuperoze ili rozaceje može uvelike utjecati na kvalitetu života osoba koje su njome pogođene. Iako je njihovo stanje kronično, što znači da nema lijeka, postoje određeni koraci koji se mogu poduzeti kako bi se pojave spriječile ili ublažile.

Kandidati za tretman laserskog uklanjanja crvenila lica

Tretmani uklanjanja crvenila i kapilara na licu u našoj Poliklinici jamče minimalni rizik te nježne i bezbolne tretman klijentima, a rezultati su izvanredni. Za tretiranje navedenih promjena koristimo žuti laser QuadroStarPRO, tvrtke Asclepion Laser Technologies koji je danas najmodernija tehnologija i najbolji izbor kada su u pitanju kapilare, crvenilo lica, kuperoza i rozacea. Naša Poliklinika u ponudi ima čak 7 lasera kojima se tretiraju gotovo svi estetski problemi, a detalje o njihovim specifikacijama i mogućnostima možete pročitati OVDJE.

Lasersko uklanjanje kapilara

Što uzrokuje crvenilo lica, pucanje kapilara, tj. kuperozu i rozaceu?

Sve navedeno uzrokuju i vanjski i genetski faktori. Tamnija koža s normalnim ili blago pojačanim sebumom teže će postati žrtvom crvenila lica zbog svoje pojačane izolacije, dok je tanja, svjetlija koža osjetljivija. Kod ljudi s tankom ili slabom elastičnosti kapilarnih zidova kože vjerojatnije je da će se razviti kuperoza. Kod normalne, zdrave kože kapilare se šire kako bi napravile mjesta za pojačani krvotok kad god dođe to pojačanog toka krvi prema licu. Kapilare se tad stežu i potom vraćaju u izvorno stanje. No kod ljudi sa slabom elastičnosti kapilare se šire, no nisu dovoljno jake da se vrate u izvorno stanje. Ostaju raširene, što na kraju uzrokuje kuperozu.

Sljedeći rizični faktori mogu uzrokovati crvenilo lica:

• Ekstremne i iznenadne promjene temperature
  • Izloženost suncu
  • Stres
  • Tjelovježba i rad pod visokim temperaturama
  • Zagađenje
  • Vruća pića i začinjena hrana
  • Alkohol i cigarete
  • Zdravstveni problemi poput visokog krvnog tlaka
  • Grubo i neispravno korištenje proizvoda za njegu kože
  • Genetika
Lasersko uklanjanje kapilara

Detalje o ovom laserskom tretmanu, a i cjelokupnoj ponudi naših laserskih tretmana možete saznati u našem posebnom Vodiču kojeg možete preuzeti OVDJE. Bilo da želite ukloniti madež, ožiljke ili dlake, reducirati bore, pojavu hiperpigmentacije ili kapilara sve informacije koji rješavaju navedene problematike možete pronaći na jednom mjestu – vodiču kojeg smo pripremili samo za vas.

Kandidati

Ako vas svakodnevno muče ispucale kapilare oko nosa i na obrazima i crvenilo lica kandidat ste za lasersko uklanjanje žutim laserom. Prije svakog tretmana naši dermatolozi će vas pregledati i vidjeti jeste li kandidat za ovaj tretman.

Priprema

Kožu prije tretmana morate detaljno očistiti i osušiti, ukloniti make up, kreme, ulja ili proizvode za samotamnjenje. Područje koje će biti podvrgnuto tretmanu ne smije biti izloženo sunčevoj svjetlosti ili solariju do 2 tjedna prije tretmana.

Tijek zahvata

Za vrijeme laserskog tretmana uklanjanja kapilara, odnosno crvenila kože, svjetlost se pretvara u toplinu, a krvna žila se zatvara i nestaje. Tekućina koja okružuje žilu (tkivo koje sadrži visok postotak vode) ne apsorbira svjetlost te se na taj način okolna koža ne oštećuje. Žile se neposredno „brišu“ bez nastanka odbojne pelioze (ljubičaste mrlje).

Oporavak

Odmah nakon tretmana područje izloženo laseru bit će lagano crveno i upaljeno. Možete nanijeti led na problematično područje kako bi vam bilo ugodnije i kako biste ubrzali oporavak. Većini osoba koža se u potpunosti  smiri preko noći te već idući dan mogu upotrebljavati standardne proizvode za njegu kože i šminku.

Izbjegavajte izravno izlaganje suncu i solariju najmanje 10-15 dana nakon tretmana, nemojte nanositi sapun izravno na tretirano područje ako vam se koža nije smirila i nemojte trljati lice prvih par dana nakon tretmana.

Mjere opreza

Uobičajene nuspojave su crvenilo i oticanje koje ne traje dulje od 24-48 sati. Rjeđe nuspojave su promjena u pigmentaciji, bubrenje i pojava krastica. Navedeno je veoma rijetko i obično traje par dana. Nakon tretmana potrebno je izbjegavati sunce minimalno 10-15 dana te koristiti zaštitne kreme sa SPF 50+.

Paket

Do 31.3.2017. dostupni su paketi 3+1 GRATIS za tretmane laserskog uklanjanja kapilara.

Više o posebnim ponudama, načinima plaćanja i cijenama možete provjeriti u aktualnom cjeniku Poliklinike Bagatin

U suradnji s bankama naša Poliklinika osigurava mogućnost plaćanja na rate, ali i beskamatno plaćanje do određenog broja rata.