Lasersko uklanjanje vena i kapilara

Problem vidljivih kapilara na licu i tijelu muči gotovo 90% žena, no i veliki broj muškaraca.

Bez obzira na kojem se mjestu pojavile i u kojoj životnoj dobi te male crvene i plave žilice narušavaju našu ljepotu i iz tog ih se razloga, pod svaku cijenu, želimo riješiti.

Opis zahvata

Pucanje kapilara na nogama češće je kod žena i genetski je uvjetovano.

Tom genetskom faktoru pomaže i kupanje u jako toploj vodi, česti odlasci u saunu ili pak anticelulitne masaže uz korištenje vakuuma.

Do pucanja većeg broja kapilara dolazi i u vrijeme trudnoće te u kasnijoj životnoj dobi.

Kapilare su malene ljubičasto crvene krvne žile vidljive na nogama.

Ne smiju se miješati s varikoznim venama koje su veće, dublje vene te tamnoljubičaste.

Varikozne vene mogu uzrokovati nelagodan osjećaj u nogama, dok paučaste vene ne uzrokuju nikakve tegobe.

Paučaste vene su progresivne i obično im se s godinama povećava broj kao i vidljivost. U Poliklinici Bagatin možemo laserski tretirati kapilare te paučaste vene promjera do 2 mm.

*Laserom je moguće ukloniti određene vaskularne lezije s različitih područja tijela.

Hemoglobin koji se nalazi u crvenim krvnim zrncima upija lasersku zraku pri čemu se oslobađa energija koja utječe na bjelančevinu u stijenci krvne žile.

Mogu se ukloniti sve kapilare i vene, neovisno o boji, uz uvjet da su promjera do 2 mm. Manje vene i kapilare nestaju odmah, dok je za vene i kapilare većeg promjera potrebno izvjesno vrijeme.

Detalje o ovom laserskom tretmanu, kao i cjelokupnoj ponudi naših laserskih tretmana možete saznati u posebno kreiranom Vodiču kojeg možete preuzeti s linka u nastavku.

Bilo da želite ukloniti madež, ožiljke ili dlake, reducirati bore, pojavu hiperpigmentacije ili kapilara, sve informacije o tretmanima koji rješavaju navedene problematike možete pronaći na jednom mjestu – vodiču kojeg smo pripremili samo za vas.

Vodič kroz laserske tretmane

*Napomena: Rezultati zahvata mogu varirati od osobe do osobe te je iznimno važno stoga na konzultacijama s doktorom i/ ili kozmetolozima, temeljem njihovih preporuka, postaviti realne ciljeve. Nužno je pridržavati se svih uputa i preporuka koje se dobe od medicinskog osoblja nakon tretmana, kako bi rezultati bili zadovoljavajući, odnosno u skladu s očekivanjima koja su definirana tijekom konzultacija.

Priprema

Prije svakog tretmana laserom u Poliklinici Bagatin potrebno je voditi brigu o sljedećim stvarima:

• koža ne smije biti preplanula;
  • potrebno je upozoriti svog specijalistu na lijekove koje koristite (i one bez recepta);
  • koža mora biti čista i bez make up-a te druge kozmetike.

Tijek zahvata

Za veće kapilare na nogama koža prvo treba biti ohlađena.

Tijekom zahvata osjećat ćete blago peckanje za što, u pravilu, anestezija nije nužna. Trajanje tretmana ovisi o veličini područja koje se tretira.

Poliklinika Bagatin u ponudi ima čak 7 lasera kojima se tretiraju gotovo svi estetski problemi, a detalje o njihovim specifikacijama i mogućnostima možete pročitati OVDJE.

Lasersko uklanjanje vena i kapilara

Oporavak

Ovisno o veličini područja koje se tretira, javlja se crvenilo i blago oticanje tretirane regije.

U određenim slučajevima moguća je pojava ljuštenja kože i krastica.

U većini slučajeva rezultati će biti vidljivi već nakon jednog tretmana koji se izvodi nakon detaljnog pregleda i konzultacija sa specijalistima u Poliklinici Bagatin.

Mjere opreza

Najčešće nuspojave laserskog uklanjanja vena i kapilara su:

• Iritacija kože - nelagoda, crvenilo i oticanje mogući su nakon laserskog uklanjanja vena i kapilara. Svi znakovi i simptomi obično nestanu unutar nekoliko sati.
  • Promjena pigmenta - lasersko uklanjanje vena i kapilara može potamniti ili posvijetliti tretiranu kožu, uglavnom privremeno.

Nakon tretmana potrebno je izbjegavati sunce minimalno 7-10 dana te koristiti zaštitne kreme sa SPF 50+

Paket

Cijenu laserskog uklanjanja vena i kapilara možete pogledati u našem cjeniku.

U suradnji s bankama, naša Poliklinika osigurava mogućnost plaćanja na rate, ali i beskamatno plaćanje do određenog broja rata.

Više o cijenama tretmana, posebnim ponudama i načinima plaćanja možete saznati ovdje.