Lasersko uklanjanje vena i kapilara

Problem vidljivih kapilara na licu i tijelu muči gotovo 90% žena, no i veliki broj muškaraca.

Bez obzira na kojem se mjestu pojavile i u kojoj životnoj dobi, te male crvene i plave žilice narušavaju našu ljepotu i iz tog ih se razloga, pod svaku cijenu, želimo riješiti.

Opis zahvata

Pojava vidljivih kapilara (pucanje kapilara) na nogama češća je kod žena i genetski je uvjetovana. Uz genetski faktor, pojavi kapilara na nogama doprinosi dugotrajno sjedenje i stajanje, često nošenje povišenih potpetica, trudnoća te hormonalna nadomjesna ili kontraceptivna terapija.

Uklanjanje kapilara

U Poliklinici Bagatin laserski možemo tretirati kapilare te paučaste vene promjera do 2 mm. Na što se to točno odnosi?

• teleangiektazije (sitne mrežaste nakupine crvenih, plavih i ljubičastih kapilara veličine do 1 mm u promjeru)
  • flebektazije (tamno plave vene veličine 1-1,5 mm u promjeru)
  • retikularne vene (svijetlo plave vene veličine do 2 mm u promjeru)

Laserom je moguće ukloniti određene vaskularne lezije s različitih područja tijela. Hemoglobin koji se nalazi u crvenim krvnim zrncima upija lasersku zraku te ju pretvara u toplinsku energiju koja dovodi do zatvaranja žile (sljepljivanja njezine stijenke) pri čemu se oslobađa energija koja utječe na bjelančevinu u stijenci krvne žile.

Mogu se ukloniti sve kapilare i vene, neovisno o boji, uz uvjet da su promjera do 2 mm. Manje vene i kapilare nestaju odmah, dok je za vene i kapilare većeg promjera potrebno izvjesno vrijeme.

Velika novost u našoj ponudi je laser Quanta System Duetto MT koji je namijenjen najčešće rješavanju ove problematike.

U svom radu kombinira čak dvije laserske valne duljine (Alexandrit 755 nm i ND:Yag 1064 nm) ili tzv. „tehnologiju miješanja“ što pruža veću učinkovitost u liječenju kao i veću ugodnost tretmana.

U sklopu laserskog uređaja integriran je sustav rashlađivanja kože koji omogućava ugodnije iskustvo za vrijeme i nakon samog tretmana.

Također, velika je prednost lasera ta što je potreban manji broj tretmana za postizanje konačnog rezultata i što pruža mogućnost tretiranja od izrazito sitnih kapilara do retikularnih vena veličine promjera do 2 mm.

Quanta

Detalje o ovom laserskom tretmanu, kao i cjelokupnoj ponudi naših laserskih tretmana možete saznati u posebno kreiranom Vodiču kojeg možete preuzeti s linka u nastavku.

Bilo da želite ukloniti madež, ožiljke ili dlake, reducirati bore, pojavu hiperpigmentacije ili kapilara, sve informacije o tretmanima koji rješavaju navedene problematike možete pronaći na jednom mjestu – vodiču kojeg smo pripremili samo za vas.

Vodič kroz laserske tretmane

Priprema

Prije svakog tretmana laserom u Poliklinici Bagatin potrebno je voditi brigu o sljedećim stvarima:

• koža ne smije biti preplanula;
  • potrebno je upozoriti svog specijalistu na lijekove koje koristite (i one bez recepta);
  • koža mora biti čista, bez nanesenih kozmetičkih preparata.

Tijek zahvata

Tijekom zahvata osjećat ćete blago peckanje za što, u pravilu, anestezija nije nužna. Trajanje tretmana ovisi o veličini područja koje se tretira.

Poliklinika Bagatin u ponudi ima čak 9 lasera kojima se tretiraju gotovo svi estetski problemi, a detalje o njihovim specifikacijama i mogućnostima možete pročitati OVDJE.

Oporavak

Ovisno o veličini područja koje se tretira, javlja se crvenilo i promjena boje kapilare i vene u tamno plavu ili crnu te eventualno pojava sitnih podljeva.

Moguće je i blago oticanje tretirane regije.

U većini slučajeva rezultati će biti vidljivi već nakon jednog tretmana koji se izvodi nakon detaljnog pregleda i konzultacija sa specijalistima u Poliklinici Bagatin.

Mjere opreza

Najčešće nuspojave laserskog uklanjanja vena i kapilara su:

• Nelagoda, crvenilo i promjena boje kože; promjena boje kapilare i vene u tamno plavu ili crnu te eventualno pojava sitnih podljeva. Promjene nestaju tijekom mjesec dana do pola godine (kod retikularnih vena).
  • Promjena pigmenta, točnije, pigmentacija kože iznad tretirane kapilare. Lasersko uklanjanje vena i kapilara može potamniti ili posvijetliti tretiranu kožu, što je u većini slučajeva privremena pojava. Nakon tretmana mogu se pojaviti smeđe pigmentacije koje se, po nestanku kapilara, uklanjaju kremom za posvjetljivanje kože.

Nakon tretmana potrebno je izbjegavati sunce sve dok promjene uzrokovane tretmanom u potpunosti nestanu, kao i same kapilare.

Paket

Cijenu laserskog uklanjanja vena i kapilara možete pogledati u našem cjeniku.

U suradnji s bankama, naša Poliklinika osigurava mogućnost plaćanja na rate, ali i beskamatno plaćanje do određenog broja rata.

Više o cijenama tretmana, posebnim ponudama i načinima plaćanja možete saznati ovdje.