Klaunovidoktori i Poliklinika Bagatin za dječji osmijeh 05. prosinac 2016.

Klaunovidoktori i Poliklinika Bagatin za dječji osmijeh

Osmijeh gradi sreću u domu, stvara dobro raspoloženje na poslu, znak je prijateljstva. On donosi odmor slabom, radost obeshrabrenom, sunčeve zrake tužnom i najbolji je lijek u tuzi. A ima li ljepšeg zvuka od iskrenog dječjeg osmijeha?

Crveni nosovi

Upravo je to misija udruge CRVENI NOSOVI, donositi radost, smijeh, nadu, vjeru i optimizam bolesnoj djeci u bolnicama, a jednako tako i starim i nemoćnim ljudima u staračkim domovima. Klaunovidoktori unose u bolničko okruženje novi način komunikacije s djecom, otklanjaju pažnju od bolesti i straha te donose svijet smijeha, životne radosti i igre. Doista hvalevrijedan program, koji je ustvari puno više od samog program. To je životni poziv koji nas je inspirirao i kojeg želimo poduprijeti u daljnjem radu, u nasmijavanju mališana i uljepšavanju njihove svakodnevice.

Web-novosti_PB_848x364px_357

Stoga, kako ova udruga sa svojim jedinstvenim, humanim programom djeluje zahvaljujući i donacijama građana i pravnih osoba, i mi smo u Poliklinici Bagatin odlučili dati svoj doprinos. Donacijom od 10.000 kuna vjerujemo da možemo pomoći CRVENIM NOSOVIMA u izmamljivanju osmijeha na dječjim licima i životne radosti.

Web-novosti_PB_848x364px_355

Donaciju je u ime udruge CRVENI NOSOVI preuzela njihova izvršna direktorica, gospođa Mladenka Majerić, koja je ovom prilikom izjavila: „Drago nam je da su CRVENI NOSOVI dio društveno odgovornog poslovanja koje Poliklinika Bagatin provodi u suradnji s brojnim udrugama te tako daje svoj doprinos zajednici. Ova će nam donacija pomoći donijeti smijeh na lica bolesnih, nemoćnih i zaboravljenih. Promocijom zajedničkih vrijednosti Poliklinike Bagatin i CRVENIH NOSOVA, dobrote i podrške, donijet ćemo radost djeci i nemoćnima.“

Zahvaljujući novčanoj potpori koja im svakodnevno pristiže, klaunovidoktori iz CRVENIH NOSOVA posjećuju dječje odjele sedam bolnica u Zagrebu (KBC Zagreb Rebro, KBC Zagreb Šalata, Kliniku za dječje bolesti Zagreb, KBC Sestre Milosrdnice, Dječju bolnicu Srebrnjak, Kliniku za tumore, Psihijatrijsku bolnicu za djecu i mladež) te KBC Rijeku, KBC Osijek, KBC Split i Opću bolnicu Zadar. A tu su i domovi za starije i nemoćne osobe u Zagrebu, Rijeci, Osijeku i Splitu.

jj

Biti klaundoktor nije nimalo lak zadatak. Trenutno ih djeluje ukupno 20 i oni ustvari nisu pravi liječnici, ali su profesionalni umjetnici, educiraju se na raznim poljima, od psihologije, sociologije, klaunerije, cirkusa pa do pedagogije i glazbe. Najmanje dva puta godišnje svaki klaun ide na Međunarodnu školu humora u Beču, uz pohađanje radionica i mjesečne sastanke sa psihoterapeutom. U 6 godina djelovanja donijeli su smijeh i radost na lica više od 70.000 bolesnih, nemoćnih i zaboravljenih.

Svoju podršku ovoj humanitarnoj udruzi možete pružiti putem donacija na:

• žiro račun - RBA:2484008-1105480641
  • SWIFT:RZBHHR2X