Božićna donacija Udruzi „SVE za NJU" 18. prosinac 2014.

Božićna donacija Udruzi „SVE za NJU"

Poliklinika Bagatin podupire Udrugu žena oboljelih i liječenih od raka dojke

Već dugi niz godina, Poliklinika Bagatin je partner koji podržava Udrugu „SVE za NJU" kroz razne oblike suradnje. Naši doktori održavaju za sve članove udruge seminare na temu rekonstrukcije dojki, a jednom godišnje jedna članica dobije priliku na besplatnu rekonstrukciju grudi u našoj Poliklinici. Kako bismo dodatno razveselili naše prijateljice iz Udruge, ovaj Božić smo odlučili donirati 5.000 kuna te na taj način poduprijeti sve aktivnosti Udruge.

Rak dojke još uvijek je na prvom mjestu fatalnih zloćudnih bolesti za žene, i broj oboljelih se svake godine drastično povećava. Jedini način ozdravljenja u slučaju raka dojke njegovo je rano otkrivanje. Prepozna li se u početnoj fazi potpuni oporavak je gotovo siguran.

Božićna donacija Udruzi „SVE za NJU"

Kako bi osvijestile javnost Udrugu „Sve za nju“ su 2008. godine osnovale tri fantastične žene - Vesna Andrijević Matovac, Almenka Balenović i Bojana Benović. Vesna je bila ta koja je udarila temelje i snažno usmjerila aktivnosti Udruge i kao njezina prva predsjednica realizirala nekoliko ključnih kampanja koje su omogućile osnivanje Centra za psihološku pomoć ženama oboljelima od raka i njihovim obiteljima.

U proteklim godinama Udruga je postigla veliki napredak u smislu povjerenja i ugleda kod žena oboljelih od raka, stručnjaka i institucija. Primarna aktivnost Udruge je organizacija psihosocijalnih programa za oboljele i liječene žene, pružanje stručne psihološke pomoći, informacijske podrške, pravne pomoći itd. Osim aktivnosti Centra, Udruga je tijekom cijele godine angažirana u različitim kampanjama kojima je cilj osvještavanje žena o važnosti prevencije i pružanja podrške oboljelima. U tom dijelu promiču i nacionalne programe za rano otkrivanje raka, ali se često ciljano usmjeravaju s porukama prema mlađim ženama koje nisu obuhvaćene mamografskim probirom.

Želja nam je da se ovim poklonom dodatno poradi na motivaciji žena da krenu na preventivne preglede čime će smanjiti mogućnost oboljenja i nepravovremene reakcije.