Tradicionalno darivanje djece iz centra "Vinko Bek“ 23. prosinac 2015.

Tradicionalno darivanje djece iz centra "Vinko Bek“

Motivirani željom da što više djece i mladih provedu ove blagdane ispunjeni srećom i da novu 2016. godinu dočekaju sa osmijehom, nastavili smo naše blagdansko darivanje.

I ove godine posjetili smo Centar za odgoj i obrazovanje "Vinko Bek" kako bismo mladima pružili osjećaj darivanja. U suradnji s Konzumom, djecu smo razveselili slatkim poklon paketićima i igračkama, a također smo željeli unaprijediti uvjete edukacije i uz suradnju tvrtke Nove boje zvuka nabavili smo potrebnu audiovizualnu opremu (TV i glazbene linije) zajedno s detaljima namještaja kako bi 2016. godinu započeli u ugodnijem okruženju.

Tradicionalno darivanje djece iz centra "Vinko Bek“

Djeca su za nas pripremili prekrasnu predstavu ispunjenu igrokazima, recitiranjem i glazbenim točkama te oduševili sve uzvanike svojim talentima i prenijeli svoj optimizam na sve nas.

Tradicionalno darivanje djece iz centra "Vinko Bek“

Centar za odgoj i obrazovanje "Vinko Bek", Zagreb, ustanova je za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju slijepe i slabovidne djece, mladeži i odraslih. Osnovan je 1895. na inicijativu Vinka Beka, našeg prvog tiflopedagoga. U ono vrijeme bila je to jedina ustanova za obrazovanje slijepih u ovom dijelu Europe.

Danas je Centar ustanova socijalne skrbi, u kojoj se osobe oštećena vida rehabilitiraju po specifičnim programima, a školuju se po programima Ministarstva znanosti,obrazovanja i sporta. "Vinko Bek" je ujedno resursni centar za cijelu Hrvatsku.

Cilj ove akcije je pomoći onima kojima je to najpotrebnije u ovo blagdansko vrijeme, a u isto vrijeme senzibilizirati i educirati javnost o radosti darivanja i pomaganja drugima. Svijet bi bio puno ljepše mjesto kada bi svaki dan bili svjesni činjenice da sasvim malim postupkom nekome možemo učiniti veliku stvar. Zapamtite, nijedan doprinos nije premalen!