Američki partneri u posjetu Hrvatskoj i Poliklinici Bagatin 17. studeni 2016.

Američki partneri u posjetu Hrvatskoj i Poliklinici Bagatin

Predstavnici vodeće američke konzultantske kuće za zdravstveno osiguranje, Strongside Solutions, posjetili su Hrvatsku u organizaciji Poliklinike Bagatin.

I Hrvatska se našla na svjetskoj karti medicinskog turizma! U organizaciji Poliklinike Bagatin i naših partnera, lijepu našu ovih dana obilaze predstavnici američke globalne konzultantske kuće Strongside Solutions. Predsjednik Uprave Wendell Strickland i potpredsjednik Morgan Pile na proputovanje su krenuli u pratnji Ognjena Bagatina, ravnatelja Poliklinike Bagatin i Alke Uroda, voditeljica našeg odjela za medicinski turizam.

Ministarstvo turizma RH

Kuća Strongside Solutions koristi mrežu velikih poslodavaca zainteresiranih za mjere optimiziranja troškova u sklopu plana zdravstvenog osiguranja svojih zaposlenika. Uspješno već djeluje na tržištima Rusije, Njemačke i skandinavskih zemalja, a sada kuca i na vrata Hrvatske.

Cilj ovog posjeta je predstaviti određene zdravstvene ustanove u Hrvatskoj koje su od strateške važnosti, upoznati se s njihovim, odnosno, našim komparativnim prednostima i uslugama koje nudimo na tržištu te prepoznati potencijal Hrvatske kao top turističke destinacije. Zajedničkim naporima tima Poliklinike Bagatin te partnera na projektu – agencije za medicinski turizam RexRea, Klinike Svjetlost te Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Naftalan, vjerujemo da smo sve zadane ciljeve i postigli.

Predstavnici Strongside solutiona u Ministarstvu

Prvi zakazani sastanak bio je u  Ministarstvu turizma Republike Hrvatske s ministrom turizma, gospodinom Garijem Cappellijem te zamjenikom ministra, gospodinom Robertom Pendeom, a u Hrvatskoj gospodarskoj komori primila ih je gospođa Leila Krešić-Jurić, direktorica sektora za turizam. Za okruglim stolom raspravljalo se o poslovnom modelu naših američkih partnera, mogućnostima suradnje s hrvatskim zdravstvenim ustanovama i velikom potencijalu koji Hrvatska ima. U narednim danima predstavnici Strongside Solutionsa obišli su, uz Polikliniku Bagatin, još nekoliko drugih vodećih zdravstvenih ustanova poput Klinike Svjetlost, Specijalne bolnice Naftalan, Specijalne bolnice Sv. Katarina, Specijalne bolnice Arithera, Specijalne bolnice Akromion te Specijalne bolnice Magdalena.

Posjet Poliklinici Bagatin

Sedmodnevni posjet Hrvatskoj završava sudjelovanjem na Crikvenica International Health Tourism Conference, četvrtoj po redu konferenciji posvećenoj zdravstvenom turizmu koja se održava 17. i 18. studenog. Uz predavanja koja će se održati prvoga dana konferencije, organizirat će se i B2B radionica, na kojoj će domaći i strani sudionici moći ostvariti poslovne kontakte, razmijeniti iskustva te dogovoriti konkretnu suradnju, što je od posebnog interesa našim gostima.

Intertnational Health Tourism Conference

Ponedjeljak - Petak 08:00 - 20:00h