6. Hrvatski kongres regionalne anestezije i analgezije s međunarodnim sudjelovanjem 20. lipanj 2015.

Kongres je organizirala prof.dr.sc. Katarina Šakić, glavni anesteziolog Poliklinike Bagatin

Hrvatsko društvo za regionalnu anesteziju i analgeziju – Hrvatskog liječničkog zbora (HDRAA-HLZ) organiziralo je prestižni 6. Hrvatski kongres regionalne anestezije i analgezije s međunarodnim sudjelovanjem u Zagrebu  12. i 13. lipnja 2015. u Hotelu Dubrovnik. Riječ je o najvećem kongresu iz ove grane medicine na našim prostorima koji je okupio vodeće domaće i svjetske anesteziologe i ostale stručnjake iz područja akutne i kronične medicine boli.

Glavni sudionici organizacije su također Europsko društvo za regionalnu anesteziju i terapiju boli (ESRA) iMedicinski fakultet u Osijeku pod pokroviteljstvom Akademija znanosti i umjetnosti uz podršku Poliklinike Bagatin koja je jedna od sponzora kongresa.

Za vrijeme trajanja kongresa odvijala su se predavanja i radionice na kojima su doktori i stručnjaci iz prakse svojim kolegama predstavljali rezultate svojih istraživanja, razmjenjivala su se mišljenja te se zajedno radilo na unapređenju već postojećih metoda iz područja anesteziologije, analgezije, akutne i kronične medicine boli.

Jedan od vodećih govornika je i prof.dr.sc. Katarina Šakić, specijalistica anesteziologije, reanimatologije i intenzivne medicine  koja je ujedno u dugogodišnji suradnik u našoj Poliklinici. Kao redovita profesorica iz anesteziologije, reanimatologije i intezivne medicine na Medicinskom fakultetu J.J. Strossmayera Sveučilišta u Osijeku i Medicinog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof.dr.sc. Katarina Šakić je autorica preko 500 znanstvenih i stručnih radova i knjiga.

Također, djeluje i kao predsjednica HDRAA-HLZ čiji cilj je uspostavljanje standarda u regionalnoj anesteziji i analgeziji promovirajući kulturu kvalitete perioperacijskog liječenja i sigurnosti bolesnika u Hrvatskoj. Vodeći se misijom da educiraju, informiraju i promoviraju liječenja boli među studentima medicine kao i ostalim zdravstvenim djelatnicima organiziraju poslijediplomske tečajeve I. kategorije i radionice za stjecanje razine znanja za specijalizante i specijaliste iz područja regionalne anestezije, a redovito svake dvije godine organiziraju i kongrese na međunarodnoj razini.

Kongresu je prisustvovao i naš dr. Tomica Bagatin, maksilofacijalni kirurg koji zajedno s našim dr. Dinko Bagatinom već dugi niz godina tijekom svojih operativnih zahvata koristi najsuvremenije metode liječenja perioperacijske boli u suradnji s glavnim anesteziologom naše Poliklinike prof.dr.sc. Katarina Šakić, kako bi osigurali maksimalnu sigurnost  i zadovoljstvo za naše klijente.

Više informacija o govornicima i radovima pročitajte na službenim stranicama HDRAA-HLZ.